2018’den 2019’a Florida Emlak Piyasası

2018 yılında New York, Connecticut ve New Jerseyli alıcılar, Miami-Dade County’de değeri 10 milyon dolarının üzerinde 45 adet gayrimenkul satın alarak, satış rekoru kırdılar.

2017’de Eyalet ve Yerel Vergi (SALT) indirim kararının açıklanmasından sonra analistler, New York ve Kaliforniya gibi ABD’de yüksek vergilerin olduğu eyaletlerden Florida’ya doğru bir artış yaşanacağı yönünde tahmin ediyorlar.

Genel olarak emlak sektörünü etkileyen nüfus, ekonomi ve istihdam 2017 ve 2018’de Florida emlak pazarını yukarıya doğru destekledi. Aynı durum 2019’da da devam etmektedir.

Florida’nın nüfus artış hızı yaklaşık olarak %1,8 tir ve eğer bu oran 2019 ve 2020’de de aynı şekilde devam ederse, nüfusun 22 milyonu geçmesi kaçınılmaz olacaktır. Ek gelecek 700 bin nüfus otomatikman pazarın büyümesine olumlu etkide bulunacaktır.

Emlak pazarı her eyalette, bu eyaletin ekonomisinden önemli oranda etkilenir. Florida’nın rekorları alt üst eden turizm gelirleri de tüm ekonomiyi olumlu olarak etkilemektedir. 2018’de ekonominin büyüklüğü tüm eyalet değerlendirildiğinde 1 Trilyon Doları geçtiği söylenebilir, bu da 2019’da gayrimenkul pazarının nasıl etkilendiğine ilişkin önemli bir gösterge olarak önümüze çıkmaktadır.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket