ABD’nin En Popüler Tatil Beldesi: Fort Lauderdale

Amerika’nın Venediği Fort Lauderdale’in harika kumsalları, hem mevsim ideal iklimi ile milyonlarca turisti kendisine çekmekte. Dünyaca ünlü markaların yer aldığı AVM’lerde birinci sınıf kıyafet ve mücevher mağazaları bulunurken, dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan birbirinden ünlü restoranları ve renkli gece hayatı ile eğlencenin merkezi konumunda.

Restoranları, barları, gece kulüpleri, sanat galerileri ve alışveriş mağazaları ile 1,6 km uzunluğundaki Las Olas Bulvarı da hoş vakit geçirilecek alternatif yerlerden birisi. Las Olas Nehri kanallarında tekne ile gezmek, Miami’nin Star Island gezilerinden çok daha doğal ve eğlencelidir. Ayrıca Everglades Tatil Parkı ve Keşif ve Bilim Müzesi ise ailelere yönelik bir dizi eğlence seçenekleri sunmakta.

Kanal ve su yolları ağıyla çevrili olan Fort Lauderdale’de tekneler yaşam tarzının bir parçasıdır. Bu yüzden dünyanın en büyük boat showu yine Fort Lauderdale’de yapılmakta.

Fort Lauderdale’de yapılacak birçok eğlenceli aktivite olsa da sadece güneşi içinize çekerek veya hava kararırken plajda yürüyüşe çıkarak da zaman geçirebilirsiniz.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket