Amerika Vize Başvurunuzun Reddedilmemesi İçin Yapmanız Gerekenler

Vize işlemine hazırlanırken öncelikle özen göstermeniz gerekir. Vize başvurusu esnasında ihtiyacınız olabilecek dokümanlara ve bilgilere ulaşabilir ve gerekli hazırlıklarınızı zamanında tamamlayabilirsiniz. Randevuya hazırlıksız gitmek, istenecek belgelerde aksiliklere ya da sorulacak sorulara hazırlıksız yakalanmanıza sebep olabilir. Ne tür bir vize başvurusunda bulunduğunuza bağlı olarak, ihtiyaçlar ve gereklilikler farklılık gösterebilir. İhtiyacınız olan vizeye bağlı olarak neleri hazırlamanız gerektiğini öğrenmeniz ve hazırlıklarınızı buna göre tamamlamanız gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken husus ise formları doldururken ya da belgelerinizi hazırlarken yanlış bilgi vermemeniz olacaktır. Bu tür bir yanlışınız fark edildiği takdirde sadece mevcut başvurunuz değil gelecekte yapmanız muhtemel başvurularınızın da otomatik olarak reddedilmesi ihtimali ortaya çıkar. Vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bir diğer husus da yazdığınız ve söylediğiniz bilgilerin yanlış anlaşılmamasına dikkat etmek olacaktır. Detaylı, açık, anlaşılır ve net bilgiler ile hazırlıklarınızı tamamlayın. Karşınızdaki kişi verdiğiniz bilgilerle sizi ne kadar iyi tanırsa vizenizi kabul etme ihtimali o derece artar.

Görüşme sırasında yapacağınız tereddütlü hareketler ne kadar sakıncalıysa aşırı güven gösterisi de aynı derecede zararlıdır. Çok iddialı cümleler, gereksiz tavır ve hareketleriniz karşınızdaki memurun sizin hakkınızda olumsuz düşünmesine dolayısıyla vizenizi reddetmesine neden olabilir. Sorulan sorulara sakin ve mütevazı şekilde yanıt vermeniz lehinize olacaktır.

Gereksiz ayrıntılara yer vermediğinizden emin olun aksi durumda karşınızdaki kişinin kafasının karışmasına ve beklediği cevabı bulamamasına neden olabilirsiniz. Bu durumda daha fazla soruyla muhatap olma ihtimaliniz artacak dolayısıyla vizenizin kabul edilmeme riski ortaya çıkabilecektir.

Yaşayabileceğiniz birçok pürüzden dolayı başvurunuz reddedilebilir. Vize başvurusu aşamalarında profesyonel yardım almanız bu süreçte daha az stres olmanızı sağlayacak ve kabul edilme ihtimalinizi artıracaktır.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket