Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapanlar Kazançlı Çıkıyor!

Gayrimenkul yatırımı, kira getirisi ile birlikte her yıl değerini arttırdığı için en iyi yatırım araçlarından birisi olmaya devam ediyor. Globalleşmeyle birlikte dünyaya açılan yatırımcıların en çok tercih ettikleri ülkelerin başında 2008 yılında yaşanan mortgage krizi ile birlikte yeni karlı yatırım bölgeleri oluşan ABD geliyor. Kriz sonrası en düşük seviyeye ulaşan mortgage kredisi ile Amerika’dan ev almak daha kolay olduğu gibi Türkiye’ye göre kira getirisi çok daha yüksek. Amerika’dan alacağınız bir gayrimenkul yatırımının geri dönüş süresi ortalama 7-8 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. Bu yüzden Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak yatırımcısına yüksek kazanç sağlıyor.

Peki, Amerika’dan gayrimenkul satın almak için ne yapmak gerekiyor? İlk ve en önemli husus bütçenizi iyi belirlemeniz gerekiyor. İster peşin olarak ister mortgage kredisi ile gayrimenkul almadan önce mutlaka güvenebileceğiniz ve tecrübeli bir emlak danışmanı ile irtibata geçmelisiniz.
Çünkü Amerika’da gayrimenkul alma prosedürleri ve yasaları her eyalete göre farklılıkları gösterdiği için satın alma aşamasından tapu teslimine kadar size bu süreçte destek verip, doğru yönlendirecek işinde profesyonel bir yardımcıya ihtiyaç duyarsınız.

ABD’de gayrimenkul yatırımı yaparak Türkiye’ye göre daha hızlı bir geri dönüşüm elde edebildiğiniz gibi göçmenlik hukuku çerçevesinde belirli bir süreç ve yatırımla Yeşil Kart (Green Card) sahibi de olabiliyorsunuz. Yeşil Kartınızı aldıktan 5 sene sonra ABD vatandaşlığı için hak kazanabiliyorsunuz.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket