Amerika’da Yatırım Faydaları

ABD’de aldığınız ev değerini dolar olarak koruyacağınızdan ana paranızın değer kaybetmesi gibi bir şey söz konusu değildir. Yatırım yapacağınız evin değeri de yıllar içerisinde artış gösterecektir bu durum kira gelirinizin yanı sıra evin değer kazanmasından dolayı da size bir kazanç sağlayacaktır.

Amerika ‘da yatırım imkanları olarak değerlendirebileceğiniz bir çok bölge bulunmaktadır. Bu bölgeler içerisinde son zamanlarda Miami ve Florida bölgelerinin yatırım ve kazanç grafikleri incelendiğinde diğer bölgelere göre daha kârlı olduğu gözükür.

Aynı zamanda Miami’de yatırım yapacağınız gayrimenkulleri dilerseniz al-sat yöntemi ile dilerseniz de satın al-kirala yöntemiyle kazanç haline çevirebilirsiniz.

Türkiye’de emlak fiyatlarının yüksek olmasıyla beraber yatırımın geri dönüş süresinin uzunluğu Amerika’da konut satın alma alternatifinin daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır. Amerikan dolarının Türk lirası karşısında sürekli değer kazanıyor olması, kişiler için ABD’de gayrimenkul yatırımı yaparak Amerika’da kazandığını Türkiye’de harcamayı ekonomik olarak avantajlı hale getirmektedir.

Amerika’da konut satın alma hususunda danışmanlık hizmeti alımı, yatırım riskinin en alt düzeye çekilebilmesi açısından önemlidir. Satın almanın yapılacağı bölgenin geleceğine dair belirsizliğin giderilmesi, muhtemel cari giderler ile beklenen getiri oranlarının isabetli olarak öngörülebilmesi için doğru bilginin teminiyle beraber doğru analiz gereklidir.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket