BOCA RATON

Boca Raton, sahilleri, golf sahaları, lüks otelleri ve harika sanat müzeleri ile bilinse de; doğal güzellik/kültürel cazibe merkezleri ve heyecan verici etkinlikleri ile yavaş tempolu, güneşle dolu bir eğlence şehrinin eşsiz dengesini koruyor.

Yerel halkı tarafından “Boca” olarak adlandırılan Boca Raton, tropikal iklime, yemyeşil parklara, lüks mağazalara, her yıl binlerce turisti çeken tatil köyü ve otel koleksiyonuna sahip bir şehirdir. İyi okulları, plajları, golf sahaları ve sanat müzeleri ile Boca Raton halkı sosyal faaliyetleri ile bilinir. Ayrıca halka açık çocuk müzesi ve onlarca tenis kortu, 16.000 dönümlük park alanı ve parkuru kapsayan 46 parka sahiptir.

Boca Raton’ın iş endüstrisi son beş yılda 8.000 yeni iş fırsatı yaratarak, gelişen bir teknoloji endüstrisi ve sağlam bir tech startup merkezi olduğunu kanıtladı.

Florida Atlantic Üniversitesi, Lynn Üniversitesi, Palm Beach State Koleji, Everglades Üniversitesi ve Digital Media Arts Kolejine ev sahipliği yapan Boca Raton, her yılda 40.000 öğrenciyi daha nüfusuna katmaktadır. Miami’nin sahip olduğu her şeye sahip olan Boca, 100.000’in altındaki metro popülasyonuyla, küçük kasaba hissiyatını korurken; size de özel, kaliteli ve iyi hissettiren bir yaşam tarzı sunar.