E-2 Vize Mülakatında Karşılaşabileceğiniz Sorular?

E-2 vize mülakatında karşılaşılması muhtemel sorular:

1. Sermaye İçin Kullanılan Paranın Kaynağı Nedir?

Yatırımcı E2 vizesi için başvuru yapan kişinin yatırım için kullandığı sermayenin nereden bulunduğunu öğrenmeye çalışırlar. Birikimse bununla ilgili gelir kayıtları (vergi beyannameleri, bordro vs.) gösterilmelidir. Eğer gayrimenkul satışı elde edilmişse bu satışla ilgili belgeler istenir. Özetle kişinin parayı nerden bulduğu ile ilgili belgeler ibraz edilmelidir.

2. Kurulan İşle ilgili Genel Bilgiler?

Ne kadar kira ödüyorsunuz? , Kaç kişi çalıştırıyorsunuz? , Ne kadar maaş ödüyorsunuz? , Yıllık/aylık ne kadar ciro yapıyorsunuz?

3. Kendinize Ne Kadar Maaş Yazıyorsunuz?

Net karınız ne kadar ve kendinize ne kadar maaş yazıyorsunuz sorusunun asıl amacı yatırımınızla ailenizin veya kendinizin geçimini herhangi bir yerden yardım almadan sağlayıp sağlayamayacağınızı öğrenmektir.

4. Şirketinizle İlgili Gelebilecek Beş Yılla İlgili Plan ve Beklentileriniz Nelerdir?

Mülakat sırasında bu tarz bir soruya hazırlıklı olmalısınız. Ve cevap verebilmeniz için iş planınıza hakim olmanız gerekir. İş planınızda şirketinizi nasıl büyüteceğinizi, mevcut rekabet koşullarında nasıl öne çıkacağınızı, rakamsal olarak büyüme beklentilerinizi, yani kısaca şirketin gelecek planını ortaya koymaya çalışırsınız.

5. İşinizi Devam Ettirebilmek ve Şirketi Yönetebilmeniz İçin Gerekli Donanıma Sahip Misiniz?

Yaptığınız yatırımı sürdürebilecek kapasitede olduğunuza ikna olmazlarsa vizenizin onaylanması zor olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için belgelerle destekleyebileceğiniz bir öz geçmişe, çalışanlar ve iş yapacağınız kişi veya kurumlarla irtibat kurmak için yeterli bir İngilizce dil bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

Özetleyecek olursak E2 vizesi mülakatı için hazırlıklı gidin. E2 vizesi mülakatına hazırlanan bir yatırımcı, işletme ile ilgili; aralarında para kaynağı, işletme ve endüstri türü ve hatta büyüme planıyla geleceğe dair öngörüler olacak her türlü konuyu detaylıca tartışmaya hazırlıklı olmalıdır.

Konsolosluk Memurları genelde işletme, rakamlar ve yatırım ile ilgili çok detaylı sorularla size gelirler ve bu sayede ilk başta yatırımcının kendi işletmeleri hakkında ne kadar detaylı konuşabileceğini anlayarak işletmenin büyüyüp ABD ekonomisine bir katkısının olup olmayacağını görürler. Ne kadar para yatırıldığı, paranın nasıl harcandığı ve ne kadarlık bir gelir beklentisinde olunduğunu öğrenme amaçlı bir dizi soru için kendinizi hazırlayın.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket