EKİBİMİZ

EMEL ONUR, YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR VE BROKER

ODTU ekonomi bölümünü 1987 yılında bitirdikten sonra master yapmak üzere ABD’de San Fransisco’ya gitti. Otel işletmeciliği konusunda MBA’i tamamladıktan sonra Holiday Inn Marriott ve Hyatt otellerinde 10 yılı aşkın başarılı bir kariyeri oldu. Florida’da Vergi Mevzuatı masterini tamamlayarak Deloitte’te Uluslararası Vergi Danışmanı olarak çalıştı.

2008 yılında da uzun zamandır yatırımcı olarak içinde yer aldığı emlak piyasasında daha aktif rol almaya karar verdi. Bilgi ve deneyimlerini, ABD’ye taşınmayı veya yatırım yapmayı düşünen Türk yatırımcılara açtı. Bu amaçla Lead Consulting Group (LLC’yi) ve 2012 yılında da emlak danışmanlığı firmasını kurdu.

Lead Consulting Group Kurucusu ve Broker’ı olan Emel Onur, aynı zamanda mesleki örgütler olan National Association of Realtors, Miami Association of Realtors, Palm Beach Association of Realtors, Institute for Luxury Home Marketing ve Florida Association of Certified Public Accountants’un aktif üyeleri arasında yer almaktadır.

2017 yili Emlakçılar Derneği Yılın Global Emlakçısı seçilmis ve Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Liaison’u olarak seçilmiştir.

Onur; Amerikan profesyonelliği ile Türk misafirperverliğinin harmanlandığı Lead Consulting’de koşulsuz müşteri tatmini, mükemmel servis ve her koşulda dürüstlük ilkelerini kabul ederek hizmet vermektedir.

Eğitimi
 • B.S. of Economics, 1987 Middle East Technical University, Ankara – TÜRKİYE
 • M.B.A in Hospitality Management, 1997 Golden Gate University, CA – USA
 • Master of Taxation, 2006 Florida Atlantic University – USA
Ödüller ve Başarılar
 • 2020 Amerikan Milli Emlakcilar Dernegi Turkiye, Lubnan, BAE Global Elcisi
 • 2020 Florida Emlakcilar Dernegi Yonetim Kurulu Uyesi
 • 2019 Amerikan Milli Emlakcilar Dernegi Turkiye Liasonu
 • 2019 Palm Beach Kadin Emlakcilar Dernegi Baskani
 • 2018 Palm Beach ve Fort Lauderdale Emlakcilar Dernegi Yilin Brokeri
 • 2017 Palm Beach ve Fort Lauderdale Emlakcilar Dernegi Yilin Global Emlakcisi

ŞENOL İDER, GENEL MÜDÜR & REALTOR

1989 yılında eğitimi için geldiği ABD ’de 1995 yılında New Jersey, Rowan Üniversitesi İşletme ve Pazarlama bölümünden mezun oldu. Cincinnati’de Nortel firmasının lider bölge distribütörü olan E&H Integrated firmasında Satış Temsilcisi olarak iş hayatına başladı.

1997 yılında Türkiye ye geri dönerek Digital Equipment Corporation ve Compaq Computer”de Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2001 yılında Xerox Türkiye’de Satış Müdürü olarak çalıştı. Sonrasında Viyana genel merkezli Canon Avrupa organizasyonuna transfer olarak Canon İş Çözümleri Ülke Müdürlüğü görevini üstlendi. 2008 yılında açılan Canon Eurasia’nın kurulumunda ve Türkiye’deki yeni bayi yapılanmasında üst düzey sorumluluklar aldı. Sonrasında Umur Basım ve Kırtasiye firmasında Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Knauf Türkiye de Isı Yalıtımı Grubu Ülke Satış Müdürü olarak çalıştı. 2013 yılında ısı yalıtımı konusunda çözümler sunan İnsole Yalıtım İnşaat ve Taahhüt firmasını kurdu ve 80 kişiyi aşan firma kadrosuyla başarılı projelere imza attı.

Florida daki gayrimenkül sektörünün potansiyeli ve yatırımcılarına sunduğu fırsatları dikkate alarak kariyerine bu alanda yön vermeye karar veren Şenol İder, ABD’ye geri taşınarak Florida eyaleti emlak danışmanlığı lisansını aldı. Firmamıza Genel Müdür ve Emlak Danışmanı olarak katılan Şenol İder evli ve iki çoçuk babasıdır.

NURAY ALKANAT, REALTOR

Nuray 2001 yılında Green Card kazanarak Amerika`ya yerleşti.

Amerikan rüyasının canlı örneği. Çalışkanlığı, öğrenme isteği ve yılmayan karakteriyle mağazacılık kariyerinde büyük basarilar elde edip satış rekorları kirdi. Emlak piyasasına yönetici olarak başlayan Nuray 20 yıllık satış ve müşteri hizmetlerindeki tecrübesini emlak danışmanı olarak sürdürme kararı aldı. Başarılarını emlak piyasasında ayni hızla devam ettiren Nuray üç çocuk annesi, seyahat etmeyi, fotoğraf çekmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seviyor.

Uzmanlık bölgesi Miami, Fort Lauderdale, Boca Raton ve West Palm beach.

BARIŞ TAYLAN, ABD GÖÇMENLİK UZMANI

2003 senesinden itibaren Florida’nin önde gelen Göçmenlik Hukuk firmalarında üst düzey yöneticilik yapan Barış Taylan, halen Boca Raton şehrinde Amerikan Göçmenlik Hukuku üzerine faaliyet gösteren “U.S. Immigration Center” firmasında Göçmenlik ve Yatırım Uzmanı olarak görev almaktadır. Başlıca uzman oldugu konular arasında EB-5 göçmen yatırımcı programı vizeleri, E-1/E-2 Tüccar ve Yatırımcı vizeleri, L-1 Şirketlerarasi transfer vizeleri ve diğer tüm göçmen ve göçmen olmayan vize türleri bulunmaktadır.

Barış Taylan aynı zamanda Florida Eyaleti lisanslı bir Emlak ve Yatırım Danışmanıdır. National Association of Realtors, Miami Association of Realtors ve Palm Beach Association of Realtors üyeleri arasında yer almaktadır. Aktif olarak Florida Noterliği görevine de devam etmektedir.

canberk cur realtor, leadconsulting canberk

CANBERK CUR, REALTOR

Yeni jenerasyon emlakçılığın ilk adımlarını atan Canberk Cur enerjisi, çalışma disiplini ve ikili ilişkilerdeki başarılı iletişimi ile Amerika’da emlak piyasasına giriş yaptı.

Eğitimleri ve Amerika’da yaşamasının avantajıyla her zaman Türkiye-Amerika ilişkilerini sıcak tutarak, her iki ülke için de önce başarılı bir öğrenci ardından başarılı bir iş adamı oldu. Türkçe (advance), İngilizce (advance) ve İspanyolca (intermediate) olmak üzere 3 dil bilmektedir. Florida International University’den Ağustos ayında mezun olan Canberk Cur, Lead Consulting Group ile emlak piyasasında kişisel hedeflerini gün yüzüne çıkartarak, okuldaki başarasını iş hayatında da göstermek için emlak piyasasında yerini aldı.

Eğitimi
 • İstek Uluğbey Vakfı College Classes of 2009
 • Yeditepe University Classes of 2012 (International Relations)
 • University to Florida International University Classes of 2017 (International Relations)

TUANA BOYNUİNCE, DIRECTOR OF INTERNATIONAL RELATIONS

Tuana, New York doğumlu olup, Türkiye’de 9 sene yaşadıktan sonra Amerika’ya tekrar yerleşmiştir.

Üniversitede hukuk okuyup hemde kendini emlakçılığa ve Emel Onur’un sağ kolu olmaya adayan Tuana, Lead Consulting’in en genç üyesi.

Kısa zamanda ekip üyelerinden aldığı destek ile başarı yakalayan Tuana, etrafına yaydığı pozitif enerjisi ile hizmet vermekten gurur duyuyor.

Menü