FORT LAUDERDALE

Hareketli bir liman kenti olan Fort Lauderdale, popüler bir tatil yeri, gelişen bir finans merkezi, yaşamak için rahat bir yer olmakla birlikte pek çok kentsel eğlenceye de ev sahipliği yapmaktadır. Fort Lauderdale’in sıcak kanlı sakinleri, şehirlerini özel kılmak için birlikte çalışan, ileriye dönük bilince sahip olan bir topluluktur.

Bol pitoresk kanalları ve su yolları ile Amerika’nın Venedik’i olarak bilinen Fort Lauderdale, yılda 3.000 saatin üzerinde güneş almaktadır. Bu özelliği ile yılda 5 milyon insanın ziyaret ettiği Fort Lauderdale’in 7 mil uzunluğundaki halk plajı, hem sakinleri hem de turistler için bir cennettir.

Fort Lauderdale‘in güçlü altyapısı ve çeşitli olanaklarıyla yaşamak, çalışmak için mükemmel bir yer. Sahip olduğu konumu, olanakları, sağlam altyapısı ve vatandaşlarının iyimser ve sorumlu tutumu, Amerika’nın en yaşanabilir şehirlerinden biri yapmakta.

Fort Lauderdale ayrıca Nova Güneydoğu Üniversitesi Sanat Müzesi, Broward Sahne Sanatları Merkezi Florida Grand Opera, Fort Lauderdale Tarih Merkezi, Bonnet Evi Müzesi ve Bahçeleri ve Tarihi Stranahan Evi Müzesine ev sahipliği yapmaktadır.