Green Card Aldıktan Sonra Amerika’da Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Green Card aldıktan sonra yapmanız gerekenler oldukça önemlidir. Amerika’da yaşama planları kurduğunuz ve bu amaçla başvurduğunuz Green Card (Yeşil Kart)’ı aldıktan sonra bazı bazı yapılması gereken adımlar vardır.

İlk başta Green Card aldığınızda Amerika’da değilseniz Amerika’ya giriş için vize başvurusunda bulunmanız gereklidir.

Peki Amerika’dayken Green Card alan kişilerin neler yapması gerekir?

Green Card aldıktan sonra Green Cardı yanınızda taşımanız gerekmektedir. Ardından iş kısıtlaması olmayan yeni bir Sosyal Güvenlik Kartı için başvuru hakkına sahip olacaksınız. Sosyal Güvenlik Kurumuna yeni statünüzü belirterek başvurduğunuzda kurum size aynı sosyal güvenlik numarasına sahip ancak üzerinde iş kısıtlaması olmayan bir kart verecektir.

Green Card, Amerika’da ikamet etmeniz için verilmektedir. Amerika’da İkamet etmezseniz bu hakkınızdan vazgeçmiş sayılırsınız. Amerika’da 6 ay veya daha fazla sürede ikamet etmeyeceksiniz seyahate çıkmadan önce tekrar giriş izni almalısınız. Unutmayın Green Card 10 yıllık süre için verilmektedir. Bu süreçte ABD vatandaşı olmazsanız yeniden kart başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Amerikan vatandaşlığına geçmek için yapmanız gereken birkaç önemli hazırlık vardır. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz alanında uzman ekibimizle desteğe hazırız.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket