Key West’te Gezilecek Yerler

Key West, Florida eyaletinin güneyinde bulunan  Florida Keys adalar zincirinin bir parçasıdır.  ABD’nin en güney ucu olan ve uzunluğu 6.4 kilometre, genişliği ise 3.2 kilometre olan Key West’in nüfusu yaklaşık 25 bin kişidir.

Key West, ülkenin güneydeki en uç noktası. Adada tropikal muson iklimi hakim. Bu nedenle her mevsim, turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşır.

Key West’te  tarihi ve turistik anlamda gezilecek pek çok yer vardır. Key West, minik bir tatil kasabası ve çoğu yere ulaşım çok kolay. Küba’ya yakın olması sebebiyle de Key West’in her köşesinde Küba esintilerine rastlayabilirsiniz. Sokaklarında Küba kahvecilerini ve puro dükkanlarını görebilirsiniz.

Adada yılın her dönemi, onlarca etkinlik düzenleniyor. Bu nedenle Key West’e gideceğiniz her tarihte yapacağınız pek çok şey bulabilirsiniz.

Key West’te peki neler yapılmalı? Nereleri gezmeli?

  • Sanat ve Tarih Müzesi
  • Ernest Hemingway Müzesi
  • Deniz Feneri
  • Mallory Square
  • Duval Street
  • Southernmost Point

Key West Sanat ve Tarih Müzesi

Key West Sanat  ve Tarih Müzesi, 1891 yılında gümrük bürosu, posta servisi ve mahkemelerin bulunduğu bir kamu yapısı olarak inşa edilmiş. Kırmızı tuğlalardan inşa edilen bina göz alıcı bir mimariye sahiptir.

Ernest Hemingway Müzesi

Adanın tam merkezinde bulunan, İspanyol sömürge dönemi mimarisi ile 1851 yılında inşa edilmiş ev, büyüleyici mimarisiyle etkileyici bir atmosfere sahip.

Deniz Feneri

Ernest Hemingway Müzesi’nin hemen yakınında bulunan Key West Deniz Feneri, girişin ücretli olduğu fenerin tepesinden Key West’in harika manzarası seyredilebilir.

Mallory Square

Gün batımını izlemek için mükemmel bir yer. Sokak sanatçılarının şarkıları bu eşsiz manzaraya eşlik eder.

Duval Street

Duval Caddesi, adanın en işlek caddesidir. Mallory Meydanı’ndan başlayan caddenin bitiminde ise meşhur Southermost Point yer alıyor.

Southernmost Point

Burası Amerika Birleşik Devletleri’nin en güney ucu. Duval Caddesi’nin en sonunda bulunan taşın üzerindeyse “Küba 90 mil” ifadesi yazıyor.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket