Mıamı

Amerika’nın Florida eyaletinde bulunan Miami, Atlas Okyanusu kıyısında yer alır. Miami önemli bir merkezdir ve ticaret, kültür, finans, eğlence , medya, sanat ve uluslararası ticarette liderdir. Miami şehrinin sınırları ve çevresinde yaklaşık olarak 5,5 milyon insan yaşamaktadır.

Halkın çoğunluğu Hispanik olarak adlandırılan Haitililer, Kübalılar ve Karayiplilerden oluşur. Şehirde konuşulan ağırlıklı ikinci dil İspanyolcadır.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük uluslararası banka yoğunluğuna sahip Miami, aynı zamanda birçok büyük ulusal ve uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Miami, eğitim alanında da en gelişmiş şehirler arasında yer alır. Bölgede dünya çapında eğitim veren çok sayıda üniversite vardır. İçlerinden en meşhuru Florida State University’dir.

Tropikal muson ikliminin özelliklerini taşıyan Miami, yılın her zamanı sıcaktır. Harika plajları ve mükemmel doğası ile tüm dünyadan milyonlarca turisti ağırlayan kentin, en önemli geçim kaynağı da turizmdir. Miami’de gezilecek yerlerin büyük çoğunluğu kent merkeziyle Miami Beach ve South Beach arasında kalan bölgede yer alır.