Miami’de Görmeniz Gereken En İyi 10 Yer!

1. Miami Beach &South Beach

Ünlülerin oldukça fazla tercih ettiği bu kumsal, Miami’de gezilecek yerlerin başında geliyor.

South Beach, eğlence ve alışveriş olanaklarıyla öne çıkıyor. Plaj; Ocean Drive’a bakan butik otelleri, barları ve uzun kumsalı ile popüler bir durumda. Kent ile özdeşleşmiş olan Art Deco mimari ise  etkisini fazlasıyla gösteriyor.

2. Ocean Drive

Ocean Drive, Miami denildiğinde akla ilk gelen yerler arasındadır. Birçok diziye, filme ve bilgisayar oyununa ilham kaynağı olan cadde, South Pointe Park’tan başlayıp bariyer adasına kadar uzanıyor.

3. Downtown Miami

Miami’nin gökdelenlerle çevrili bölgesi “Downtown Miami” hayatın dolu dolu yaşandığı bir şehir merkezi.

4. Lincoln Road

Lincoln Road alışveriş keyfi yapabileceğiniz hem de güzel yemekler yiyebileceğiniz işlek bir cadde. Bu caddede sokak müzisyenlerinden tutun sokak dansçılarına kadar birçok sokak sanatçısını görebilirsiniz.

5. Little Havana

Little Havana olarak da bilinen Design District, 1950’lerde Batista rejiminden kaçarak Miami’ye yerleşen Kübalıların yaşam alanı olan bölge, Calle Oche’yi kendisine merkez alan sokaklarındaki kıpır kıpır insanları, puro ve tropik meyve satıcıları, salsa melodileri ile adeta minik bir Havana.

6. Wynwood Walls

Şehri çekici kılan, en ünlü sokak sanatçılarının grafitilerini sergileyen Wynwood Walls bugün birçok turistin ilgisini çekmektedir.

7. Bayside Marketplace

Zamanında marina olarak kullanılan tesisin yerine kurulmuş olan Bayside, açık hava alışveriş merkezi olarak turistlerin gözde mekanlarındandır.

8. Art Deco District

Miami Beach sınırları içerisindeki Art Deco District, cesur mimarisi ve tropikal motifleri ile kentte en yoğun ilgi gören yerleşim bölgelerinin başında geliyor.

9. Everglades National Park

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük subtropikal vahşi hayat alanıdır ve her yıl ortalama olarak bir milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

10. Espanola Way

Miami’nin zengin halkının buluşma noktası olarak 1920’lerde inşa edilmiş bu cadde, günümüzde Latin rüzgarlarının estiği birçok cafe ve restorana ev sahipliği yapıyor.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket