Sihirli Şehir Miami

Florida Eyaletinin ikinci büyük gözde şehirlerinden olan Miami, çoğunluğu Küba, Haiti ve Karayiplilerden oluşan farklı kültürlere sahip bir şehirdir. Amerikalılar tarafından “Magic City” (Sihirli Şehir) olarak adlandırılan Miami oldukça hareketli yaşanan gece hayatı, muhteşem kumsalları ve sanatsal etkinlikleriyle ünvanının hakkını verir.

Miami aynı zamanda moda, sinema, medya, eğlence, sanat, turizm ve uluslararası ticaret merkezidir. Aynı zamanda dünyaca ünlü üniversitelere sahip Miami’de; Miami International University, Miami Dade College, University of Miami, Florida International University, Florida Memorial University ve Keiser University gibi üniversiteler bulunur. Birçok sanatsal etkinliğin yer aldığı ünlü Olympia Theatre ve bunların yanı sıra, güzel alışveriş merkezleri olan (Bal Harbour Shops, Bayside Marketplace, Coco Walk vs.)  Miami’de hayat hep canlıdır. Bu sebeplerle de son dönemlerde Miami ve çevresinde Türk yatırımcılar oldukça artmıştır ve artmaya da devam etmektedir.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket