WEST PALM BEACH

West Palm Beach şehri, Florida Palm Beach’ in güneydoğusunda, Worth Gölü’nün batı kıyısında, Miami’nin yaklaşık 105 km kuzeyinde, bariyer adasında ve şehrin karşısında yer alıyor.

1878’de gemi enkazından çıkan Hindistan cevizi kargoları, çorak, kumlu plajda yıkandı ve kök saldı. İlk yerleşimciler aynı zamanda fındıkları topladılar ve 1880’de Palm City şehrini palmiyelerle gölgeli bir cennet oluşturmak için diktiler.

İlk olarak bir işçi üssü ve aktarma noktası olarak kullanılan kasaba, daha sonra Palm Beach’ teki lagün boyunca bir kışlık tatil yeri olarak geliştirildi. Ulaşım ve taşımacılık tesisleri geliştikçe West Palm Beach bir turizm merkezi ve bölgenin ticari ve finans merkezi haline geldi.

Turizm ve üretim (jet ve roket motorları dahil), West Palm Beach’in ekonomisinin temelidir. Ayrıca teknoloji endüstrisi ve narenciye taşımacılığı da önemlidir. Eyaletteki en işlek limanlardan biri olan Palm Beach Limanı hemen kuzeydedir. Şehir, Palm Beach Atlantic College‘ine ev sahipliği yapıyor. Kültür kurumları arasında opera ve bale okulları ile bir sanat müzesi bulunmaktadır. Güney Florida Bilim Müzesi’nde planetaryum ve akvaryum da vardır.