Yatırımcıların Tercihi, Güçlü-Ticari Emlak Pazarı: Florida

Florida, ticarette çok önemli eyaletlerden birisidir. ABD’de 4’üncü, Güneydoğu   Amerika’da 1’inci en büyük iş gücü olan Florida, ABD’de en fazla işletme sayısına sahip olan 4’üncü eyalettir. Türkiye ile ABD ticaretinde ise ithalatta 4’üncü, ihracatta 9’uncudur.

Yatırımcıların tercihi olmasının en önemli sebebi “güçlü-ticari emlak pazarı” konumudur. Florida ,California ve Texas’tan sonra en kalabalık üçüncü eyalet oluşuyla, “nüfus” emlak pazarını doğrudan etkiler. Florida’nın ekonomisi aynı zamanda pazarın büyümesine de olanak sağlar.

Florida’yı “güçlü-ticari emlak pazarı” yapan en önemli unsurlar ise: Bölgede girişimciliğin artması, vergi avantajları ve mağazacılığın artışıdır. Florida bu sebeplerden ötürü daima “alıcısı yüksek” pazar konumunu korur. Büyüyen bir pazarda emlak yatırımı yapmak da her bakımdan avantajlı ve karlı yatırımlar yapmanızı kolaylaştırır. New York gibi bölgelere göre arazi maliyetleri ve vergilerin daha düşük oluşu Florida’yı cazip bir bölge haline getirmiştir. Uluslararası alıcılar için de tercih edilen bir konum olması kaçınılmazdır. Bu tercih arttıkça Florida yabancı paranın toplandığı bir merkez haline dönüşür.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket