Hakkımızda

Lead Consulting Group, 2012 yılında, Emel Onur tarafından bilgi ve deneyimlerini kullanmak üzere, ABD’ye taşınmayı veya yatırım yapmayı düşünen Türk yatırımcılara hizmet vermek amacıyla kuruldu. Lead Consulting, uzman ekibi ile gayrimenkul alım-satım-kiralama, ev yönetimi, gayrimenkul yolu ile E2 vizesi alımı, mortgage kullanımı gibi konularda müşterilerine Florida Eyaleti’nde hizmet vermektedir.

VİZYONUMUZ

Yatırımcılarımızın Florida’da en doğru yatırımı yapmalarına aracılık ederek onları hedeflerine ulaştırmak, gönül rahatlığı ile yatırımlarını emanet edecekleri bir ekip olmak birincil vizyonumuzdur. Hem tatil hem de yaşamak için en keyifli eyaletlerden biri olan Florida'yı Türk yatırımcılara tanıtarak onların buradaki adresi olmak bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.

MİSYONUMUZ

Florida’da emlak yatırımı konusunda en doğru ekibi kurup, seçkin müşterilerimizle birebir çalışarak onların hedefleri doğrultusunda hayallerine uygun evleri bulmak, yönetmek ve onları ev sahibi yapmak bizim Lead Consulting olarak en önemli misyonumuzdur.

DEĞERLERİMİZ

Öncelikle yurt dışında hizmet veren bir şirket olsak dahi Türk örf ve adetlerimizden gelen misafirperverliğe önem veriyoruz. İnsan odaklı, samimi ve açık iletişime dayalı bir hizmet vermek bizim en önemli değerlerimizdendir.

EKİBİMİZ

EMEL ONUR, YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR VE BROKER

ODTU ekonomi bölümünü 1987 yılında bitirdikten sonra master yapmak üzere ABD’de San Fransisco’ya gitti. Otel işletmeciliği konusunda MBA’i tamamladıktan sonra Holiday Inn Marriott ve Hyatt otellerinde 10 yılı aşkın başarılı bir kariyeri oldu. Florida’da Vergi Mevzuatı masterını tamamlayarak Deloitte’te Uluslararası Vergi Danışmanı olarak çalıştı.

2008 yılında da uzun zamandır yatırımcı olarak içinde yer aldığı emlak piyasasında daha aktif rol almaya karar verdi. Bilgi ve deneyimlerini, ABD’ye taşınmayı veya yatırım yapmayı düşünen Türk yatırımcılara açtı. Bu amaçla Lead Consulting Group (LLC’yi) ve 2012 yılında da emlak danışmanlığı firmasını kurdu.

Lead Consulting Group Kurucusu ve Broker’ı olan Emel Onur, aynı zamanda mesleki örgütler olan National Association of Realtors, Miami Association of Realtors, Palm Beach Association of Realtors, Institute for Luxury Home Marketing ve Florida Association of Certified Public Accountants’un aktif üyeleri arasında yer almaktadır.

2017 yılı Emlakçılar Derneği Yılın Global Emlakçısı seçilmiş ve Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Liaison’u olarak seçilmiştir.

Onur; Amerikan profesyonelliği ile Türk misafirperverliğinin harmanlandığı Lead Consulting’de koşulsuz müşteri tatmini, mükemmel servis ve her koşulda dürüstlük ilkelerini kabul ederek hizmet vermektedir.

Ödüller ve Başarılar

  • 2020 Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye, Lubnan, BAE Global Elçisi
  • 2020 Florida Emlakçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
  • 2019 Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Liaisonu
  • 2019 Palm Beach Kadin Emlakçılar Derneği Başkanı
  • 2018 Palm Beach ve Fort Lauderdale Emlakçılar Derneği Yılın Brokerı
  • 2017 Palm Beach ve Fort Lauderdale Emlakçılar Derneği Yılın Global Emlakçısı

Eğitimi

  • Ekonomi, 1987 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara – TÜRKİYE
  • M.B.A in Hospitality Management, 1997 Golden Gate University, CA – USA
  • Master of Taxation, 2006 Florida Atlantic University – USA

NURAY ALKANAT, REALTOR

Nuray ALKANAT, 2001 yılında Green Card kazanarak Amerika’ya yerleşti.

Amerikan rüyasının canlı örneği. Çalışkanlığı, öğrenme isteği ve yılmayan karakteriyle mağazacılık kariyerinde büyük başarılar elde edip satış rekorları kırdı.

Emlak piyasasına yönetici olarak başlayan Nuray, 20 yıllık satış ve müşteri hizmetlerindeki tecrübesini emlak danışmanı olarak sürdürme kararı aldı.

Başarılarını emlak piyasasında ayni hızla devam ettiren Nuray üç çocuk annesi, seyahat etmeyi, fotoğraf çekmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seviyor.

Uzmanlık bölgesi Miami, Fort Lauderdale, Boca Raton ve West Palm beach.

ŞENOL İDER, REALTOR

1989 yılında eğitimi için geldiği ABD ’de 1995 yılında New Jersey, Rowan Üniversitesi İşletme ve Pazarlama bölümünden mezun oldu. Cincinnati’de Nortel firmasının lider bölge distribütörü olan E&H Integrated firmasında Satış Temsilcisi olarak iş hayatına başladı.

1997 yılında Türkiye ye geri dönerek Digital Equipment Corporation ve Compaq Computer”de Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2001 yılında Xerox Türkiye’de Satış Müdürü olarak çalıştı. Sonrasında Viyana genel merkezli Canon Avrupa organizasyonuna transfer olarak Canon İş Çözümleri Ülke Müdürlüğü görevini üstlendi.

2008 yılında açılan Canon Eurasia’nın kurulumunda ve Türkiye’deki yeni bayi yapılanmasında üst düzey sorumluluklar aldı. Sonrasında Umur Basım ve Kırtasiye firmasında Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Knauf Türkiye de Isı Yalıtımı Grubu Ülke Satış Müdürü olarak çalıştı.

2013 yılında ısı yalıtımı konusunda çözümler sunan İnsole Yalıtım İnşaat ve Taahhüt firmasını kurdu ve 80 kişiyi aşan firma kadrosuyla başarılı projelere imza attı.

Florida’da ki gayrimenkul sektörünün potansiyeli ve yatırımcılarına sunduğu fırsatları dikkate alarak kariyerine bu alanda yön vermeye karar veren Şenol İder, ABD’ye geri taşınarak Florida eyaleti emlak danışmanlığı lisansını aldı.

Firmamıza Genel Müdür ve Emlak Danışmanı olarak katılan Şenol İder evli ve iki çocuk babasıdır.

ILKAY IDER, REALTOR

1996 yılında üniversiteden mühendis olarak mezun olan İlkay İder, kendi branşında çok kısa süre çalıştıktan sonra insan ilişkilerini daha yoğun olarak kullanabileceği satış ve pazarlamaya yönelir. 1998 yılından başlayarak uzun yıllar AstraZeneca, Wyeth, Sanofi Aventis gibi uluslararası ilaç firmalarında satış ve pazarlama konusunda yöneticilik dahil pek çok birimde çalışır.
2018 yılında Amerika’ya taşındıktan sonra çalışkanlığı ve öğrenme azmi onu yeniden bir üniversiteye başlatır. Hali hazirda okul hayatıyla birlikte yıllar içinde edindiği deneyimlerini ve kariyerini Emlak Danışmanı olarak Lead Consulting’de sürdürür. Evli ve 2 çocuk annesidir.

HANDE ÇELEBİCAN, REALTOR

İzmir doğumlu olan Hande Çelebican, 2004 yılında istanbul Bilgi Üniversitesi Reklam bölümünden mezun olduktan sonra Publicis Yorum Reklam Ajansında Coca Cola, Türk Hava Yolları, Maggi ve Garnier gibi Global şirketlerin marka ve pazarlama iletişimini yürüttü.

2010 senesinde Miami’ye taşınarak iş hayatına perakende mağazacılık sektöründe devam etti. Bu süreçte Louis Vuitton, Valentino ve Sevan Bıçakçı gibi dünya markalarına hizmet vererek satış alanında edindiği tecrübe sonrasında deneyimlerini hızla ivme kazanmakta olan Miami emlak sektörüne yansıtma kararı aldı.

15 yılı aşan iş hayatında kendisini başarıya taşıyan en önemli özelliği her daim yansıttığı dürüstlüğü ve insan ilişkilerine verdiği değer olmuştur.

Kariyerine Lead Consulting Group’ta Emlak Danışmanı olarak devam eden Hande, evli ve Defne adında bir kızı var.

TUGANA BOYNUİNCE, PROPERTY MANAGER

Tugana Tara Boynuince, Legal Studies and Criminal Justice bölümünden mezun olmuştur. 5 yıllık iş danışmanlığı ve endüstri yönetimi tecrübesine sahiptir. Uluslararası ilişkiler, organizasyonel gelişim, ekip çalışması ve yönetimi konularında deneyimlidir. Tugana ayrıca lisanslı Noter olarak da Florida eyaletinde noter hizmeti vermektedir.

Lead Consulting Gruba bağlı Lead Property Management şirketinden sorumlu olarak müşterilerimizin mülk yönetimi konusundaki çözüm ortağıdır. Lead Property Management, müşterilerine kira toplama, bakım ve onarım, yerinde ve dışarıdan yönetim, mülk raporları ve daha fazlası gibi eksiksiz bir özelleştirilmiş mülk yönetimi hizmetleri yelpazesi sunar.