Dünyanın En iyi Üniversiteleri Amerika’da!

Amerika’daki üniversiteler denilince ilk olarak hepimizin aklına Harvard, Yale, Stanford ya da MIT gibi saygın ve prestijli üniversiteler gelir. Dünyanın en iyi teknoloji şirketlerini kurmuş mezunlarına sahip ve yüksek kaliteli eğitim imkanları ile dikkat çeken üniversiteler, öğrenciler için eğitim sonrası çalışma ve iş fırsatları ile de göz doldurur. Kültürel çeşitlilikleri, uluslararası öğrencilere sundukları burs imkanları, zengin lisans ve lisansüstü program çeşitliliği, öğrencilere yönelik esnek eğitim fırsatları, akademik araştırma ve iş imkanları ile dünyanın en çok tercih edilen üniversiteleri Amerika’da yer alır.

QS World University sıralamasına göre, dünyadaki ilk 20 üniversitenin yarısı da buradadır! Mesela Columbia Üniversitesi bu 20 üniversiteden biridir.

114 ülkeden,13 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Carnegie Mellon Üniversitesi özellikle mezuniyetten sonra güçlü istihdam oranlarıyla uluslararası öğrenciler arasında oldukça popülerdir.

Amerika’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan New York Üniversitesi, günümüzde QS sıralamalarında özellikle muhasebe ve finans, matematik, psikoloji ve hukuk gibi lisans ve lisansüstü derece programları ile önemli bir yere sahiptir.

Amerika , Southern California Üniversitesi, Chicago Üniversitesi, Princeton Üniversitesi, Cornell Üniversitesi, UCB, Boston Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (Günümüzde, QS dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde birinci sıradadır.) gibi daha birçok köklü üniversiteye de ev sahipliği yapar.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket