Türk Yatırımcı Mıamı’de Condo-Hotel Konseptini Sevdi

Heafey Group, ABD’nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale’de “condo-hotel” konseptine sahip yeni projesi Ocean Conrad Resort’un açılışını gerçekleştirdi. Green Card alma fırsatı da sunan proje Türk yatırımcılardan ilgi görüyor.

Yatırımcılara mülklerini ikamet etmedikleri zaman otel tarafından işletilerek gelir kazanma imkanı sunan “condo-hotel” modeli, Türk yatırımcılardan da ilgi görmeye başladı. Gayrimenkul şirketi Heafey Group’un, ABD’nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale’de “condo-hotel” konseptine sahip yeni projesi Ocean Conrad Resort’un açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine, Türk yatırımcıların yanı sıra Hilton Grubu Başkanı Joe Berger, Hilton Grubu Lüks Oteller Dünya Başkanı John Vanderslice, Heafey Group Başkanı Pierre Heafey, Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun ve LEAD Consulting Group CEO’su ve Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur katıldı.

Soldan sağa; Andreas Ioannou, Mayor Jack Seiler, Barbara Sharief, Maria Elena Zapata, Jose Luis Zapata, Carmine Zayoun, Joe Berger, Chintan Dadhich, John Vanderslice, Julie Grimes, Pierre Heafey, Adam Gusky

Miami’ye Türkiye’den ilgi artıyor
Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun, açılışta yaptığı konuşmada, Miami’nin, geçmiş yıllarda ağırlıklı olarak Güney Amerikalı yatırımcılar tarafından tercih edildiğini, ancak son dönemde bölgeye Türklerin ilgisinin de çok arttığını ifade etti.
Carmine Zayoun, “Türkler, sunduğu olanaklar nedeniyle özellikle ‘condo-hotel’ modelini tercih ediyor. Otel onların uzaktaki evi gibi ama kendilerinin kullanmadığı dönemde yatırımlarının dünyaca ünlü bir marka tarafından yönetiliyor olması onlara ayrıca güven veriyor” dedi.

Fort Lauderdale yatırımcıya için fırsatlar sunuyor
Miami, Panama kanalının genişlemesini sağlayan “Miami 2020 Projesi” ile önemli bir ticari merkez olacağı için, bölgenin yatırım açısından daha da cazip hale geldiğini aktaran Zayoun, “Fort Lauderdale’deki yatırımlar son 1 yılda yüzde 9,8 değer kazandı. Bu sonuç, doğru lokasyon seçiminin yatırımdaki önemini gösteriyor. Fort Lauderdale, yatırımcılar tarafından son dönemde yeni keşfedildiği için Miami gibi daha fazla tanınan yerlere göre gelecek için daha cazip bir yatırım lokasyonu olarak öne çıkıyor.” diye konuştu.

“Heafey Group’ta satışların yüzde 56’sı Türk yatırımcılara”
LEAD Consulting Group CEO’su, Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Temsilcisi ve Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur ise son zamanlarda Florida’ya gelen Türk yatırımcıların sayısının katlanarak arttığını belirterek, şunları kaydetti:
“Miami her zaman sanatçıların ve yatırımcıların gözdesiydi. Son dönemde bu ilgiye aralarında şirket üst düzey yöneticileri, doktorlar ve avukatların yer aldığı beyaz yakalıların da eklendiğini görüyoruz. Amerika’ya tamamen yerleşmeyi düşünmeyen, bir ayağım Florida’da olsun diyen yatırımcılar, özellikle ‘condo-hotel’ modeline rağbet gösteriyor. Bu şekilde hem yatırımlarının para kazanması hem de senede 1-2 ay gelip evlerinin tadını çıkartabiliyor olmaları, onlara çok cazip geliyor. Ocean Conrad Resort projemiz ile Türk yatırımcısına, sabit güvenli bir gelir, stabil bir değer artışı getiren bir mülk ve Atlantik kıyısında 30 gün boyunca 5 yıldızlı bir tatil sunuyoruz.”

Onur, 2017 yılında Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü olarak göreve başladıktan sonra gerçekleşen satışların yüzde 56’sının Türk yatırımcılara yapıldığına işaret ederek, Türklerin artan ilgisinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Hilton International Başkanı Joe Berger de Hilton Grubu olarak lüks otel grubunda lider olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, “Bugün açılışını yaptığımız 290 odalı otelimiz ile liderliğimizin altını bir kez daha çizmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi. Joe Berger, son zamanlarda büyük bir yatırımla renove edilen Türkiye’deki Conrad İstanbul Bosphorus Oteli’nden de gurur duyduklarını belirtti.

Diğer Bloglar

Amerika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Öğrenciler ve hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için Amerika hala ‘’Rüyalar Ülkesi’’ olarak, okumak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Haksız da sayılmazlar! Peki, dünya

Detaylı Bilgi »
Shopping Basket